IST

Prejsť na obsah

Hlavná ponukaChcete urobiť kariéru v IT?  Začnite na strednej škole!

Na Strednej odbornej škole, Športová 675, Stará Turá je od septembra 2009 otvorený nový študijný odbor  s názvom Informačné a sieťové technológie.  Je určený najmä študentom, ktorí sa zaujímajú o a informačné technológie. Napriek tomu, že odbor bol  spustený len nedávno, spájajú sa s ním viaceré prvenstvá a špecifiká.


Študijný odbor je výsledkom práce tímu nadšencov  občianskeho združenia IT ŠKOLA. Tí sa snažili spojiť aktuálne potreby trhu práce a požiadaviek IT firiem na pracovníkov s tým, čo môže poskytnúť stredoškolské štúdium. Výsledkom je kvalitný študijný odbor, po  absolvovaní ktorého máte otvorené dvere ku kariére v oblasti.


Ďalším špecifikom je, že zavedenie odboru Informačné aťové technológie na našej  škole je výrazne podporené financiami z EÚ. V čase nedostatku prostriedkov v školstve sme získali viac ako  330 tisíc Eur ( približne 10 miliónov Sk) práve na podporu a reáciu nového  študijného odboru. Projekt je financovaný prostredníctvom Agentúry Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre štrukturálne fondy EÚ.

V praxi to znamená, že pre študentov daného odboru vieme nakúpiť špičkovú techniku na programovanie aj
diagnostikovanie PC. Vieme vyškoliť pedagógov na dnešné technológie a zapožičať ich na školu. Aštudenti majú možnosť v rámci štúdia získať certifikáty v oblasti správy operačných systémov, databáz a programovania, ktoré by ich v bežných cenách vyšli na desaťtisíce až státisíce korún.  


Možno povedať, že študijný odbor Informačné aťové technológie, ktorý je otvorený  na Strednej odbornej škole, Športová 675, Stará Turá predstavuje špičku v vzdelávaní na stredných školách na Slovensku. Jeho absolventi budú zaujímaví nielen pre veľké IT spoločnosti, ale aj pre lokálne predajné a servisné firmy.

Ak sa chcete dozvedieť viac oštudijnom odbore môžete tak urobiť prostredníctvom e-mailu, alebo telefonicky na nasledujúcich kontaktoch:

office@sosst.sk,
032 / 776 3077

Verte, či neverte na Slovensku nie je možné študovať aplikovanú informatiku na strednej škole. Nemyslím  predmet. Mám na mysli odbor. Nielen že nám chýba príslušný typ strednej školy ale aj zastúpenie študijných odborov je nedostačujúce. Ak chcete dnes študovať IT, nemusíte si zbytočne lámať hlavu nad výberom odboru. Máte jedinú možnosť: Informačné a sieťové technológie.

Peter Dolobáč
autor je koordinátorom o.z. IT Škola


Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky